Вінниччина лідирує за кількістю працевлаштованих ветеранів АТО/ООС

За статистикою, на Вінниччині найбільше в усій Україні працевлаштованих учасників бойових дій.

January 22, 2021

За статистикою, на Вінниччині найбільше в усій Україні працевлаштованих учасників бойових дій.

Про це повідомляє «20 хвилин Вінниця».

Про те, що Вінниччина посіла перше місце в Україні за кількістю працевлаштованих учасників бойових дій, розповіли в обласному центрі зайнятості, за сприяння якого роботу отримали 407 ветеранів, зокрема вісім осіб з інвалідністю.

«Більшість ветеранів були працевлаштовані у сільському, лісовому й рибному господарствах, а також у переробній промисловості, державному управлінні та обороні й у сфері торгівлі. За сприяння центру роботу отримали 407 ветеранів, зокрема вісім осіб з інвалідністю. Це становить приблизно четверту частину від загальної кількості зареєстрованих безробітних. Одноразову допомогу для відкриття власної справи отримали два ветерани. Залучали учасників бойових дій і до громадських та інших робіт тимчасового характеру. Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня до вимог роботодавців 33 учасники АТО (ООС), зокрема 1 людина з інвалідністю, пройшли професійне навчання за направленням Державної служби зайнятості», — розповіла директорка Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська.

За її словами, загалом ринок праці Вінниччини здебільшого потребує висококваліфікованих робітників виробничих професій. Найбільші шанси знайти роботу мають люди із професійно-технічною освітою. Менше — із вищою освітою».

«Так, 35% безробітних влаштувалися робітниками з обслуговування та експлуатації технологічного устаткування і 13 — кваліфікованими робітниками з інструментом. Значно менше пропозицій для людей із вищою освітою. Тому є випадки, коли люди з вищою технічною освітою перекваліфіковуються на електромонтерів, а будівельники — на плиточників», — розповіли у центрі зайнятості.

Головні вимоги у роботодавців до потенційного працівника УБД, як і до інших — відповідність фаху, досвід, відповідальність.

Також, деякі ветерани АТО/ООС самі започаткували власний бізнес і беруть до себе побратимів.

«Таких прикладів, коли атовці відкривають власну справу і беруть на роботу побратимів, чимало»,— говорить Галина Скоковська.

Вона наводить приклад: «В одному з районів учасник АТО став фермером: почав розводити велику рогату худобу і продавати молоко. Потім ферма розгорнулася в комплекс, молоко почали переробляти, на підприємстві утворилися нові робочі місця, на які власник запрошує, за можливості, працівників з-поміж ветеранів. Інший атовець розпочав вирощувати фруктові дерева та ягоди, налагодив збут. Господарство розвивається, набирає нових працівників, перевага — теж ветеранам АТО/ООС».

Одним з таких ветеранів є Олексій Каратєєв, який з 2014-2016 рік боронив кордони України. Після війни повернувся у рідний Козятин, де став на облік у службі зайнятості. Активно відвідував семінари, написав фаховий бізнес-план і вирішив започаткувати власну справу. Отримав разову допомогу по безробіттю, орендував приміщення, і відкрив піцерію з символічною назвою «ArmAto PIZZA».

29352116_369073783606648_4992256199319723723_o.jpg

Заклад чоловік оформив у незвичайному стилі. Тут можна побачити фото з передової, прапори батальйонів і бойові нагороди. Олексій запрошує працювати в піцерію здебільшого побратимів, що воювали в АТО/ООС.

«Я довго йшов до цього, завжди мріяв започаткувати власну справу. Після війни став рішучишим і створив власний бізнес, відкрив піцерію. Заклад полюбився городянам, і ми розширилися. Справи йдуть вгору. Та без підтримки друзів і близьких всього цього не було б. У заклад беру працівників через службу зайнятості. У пріоритеті — побратими-атовці та члени родин загиблих», — розповів ветеран.

Фото: Олексій Каратєєв (Facebook)

Коментарі