На Миколаївщині виділили 10 мільйонів гривень на матеріальну допомогу ветеранам

У 2021 році для надання матеріальної допомоги жителям Миколаївської області, зокрема й учасникам АТО/ООС, передбачено 10 млн гривень.

March 2, 2021

У 2021 році для надання матеріальної допомоги жителям Миколаївської області, зокрема й учасникам АТО/ООС, передбачено 10 млн гривень.

Про це розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА Оксана Єльчієва, інформує Армія inform.

Матеріальна допомога в розмірі 10 тис. гривень надається членам сімей загиблих, з них 5 тисяч виплачується до Дня незалежності України та ще 5 ― до Дня захисника України. Також департамент соцзахисту виплачує щомісяця по одній тисячі гривень дітям загиблих. Станом на лютий, таких дітей в Миколаївській області ―78.

Крім того, учасники АТО/ООС з сім’ями мають нагоду отримати послуги з оздоровлення. У 2021 році для цього передбачено виділити 4 млн гривень. Також, відповідно до програми «Турбота», щороку в бюджеті Миколаївської області передбачають кошти на придбання житла учасникам АТО/ООС.

Усього в області проживає 28,5 тис. осіб, які мають статус ветерана війни, та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», серед них 1,4 тис. осіб з інвалідністю внаслідок війни та майже 16 тис. осіб, які безпосередньо брали участь у бойових діях на сході України та під час Другої світової війни.

Зазначимо, що у 2020 році розширили перелік тих осіб, які можуть отримати таку допомогу. Окрім учасників бойових дій на сході України та членів їхніх сімей, додані учасники бойових дій в Афганістані, особи, які брали участь у Революції гідності, члени сімей та учасники бойових дій Другої світової війни.

Комплексна програма «Турбота» вже четвертий рік діє у Миколаївській області. Вона передбачає надання допомоги, а також виконання певних заходів щодо соціального захисту учасників АТО/ООС та членів їхніх родин.

Коментарі