На Майдан Незалежності привезли Залізний Трон Сходу

Опубліковано 25.06.2019

На Майдані Незалежності в Києві представили "Залізний Трон", зібраний з уламків військової техніки із зони АТО.

Арт-об'єкт у 2016 році створив поблизу Донецька волонтер Денис Буштець. До інсталяції увійшли такі артефакти, як уламки активної броні танку, частини підбитої військової техніки, кулеметні стрічки, снаряди, каністри та солдатські фляги.

Вага об'єкта - понад 600 кг. Декілька тижнів "Залізний Трон" з АТО буде доступний поблизу Лядських воріт у Києві. Для повноти реалізації задуму киянам дозволять не лише подивитися, а й торкнутися і навіть посидіти на Троні.

Ветеран АТО, громадський активіст Антон Колумбет, написав про акцію на своїй сторінці в Фейсбук:


"Ми зараз в Києві, одному з найбільших і найстаріших міст Європи. Тут працюють кафе, ресторани, нічні клуби. Тут смачна кава. Тут багато розваг. Тут тепло і затишно.

Всім цим ми зобов'язані людям, які шостий рік поспіль вбивають та помирають в спекотних степах Донбасу. І про цей факт дуже легко забути, сидячі в затишному кафе із філіжанкою смачної кави.

Щоб нагадати і мешканцям, і гостям Києва, особливо іноземним, про те, що за цей спокій сплачено кров'ю, ми привезли та встановили на Майдані найнезвичніший арт-об'єкт – Залізний Трон Сходу. Цей трон, створений за подобою "залізого трону" з "Гри престолів", зробив волонтер Денис Буштець у зоні АТО у 2016 році. Уламки активної броні танку, частини підбитої військової техніки, кулеметних стрічок, снарядів, солдатських фляг – все це складові Залізного Трону Сходу. Все це, а ще іржа та біль"

Об'єкт охоронятиме муніципальна варта.
Відвідати Залізний Трон можна буде ще кілька тижнів.


Додати коментар