На Донеччині успішно завершився проект підтримки спроможності ветеранських організацій

Опубліковано 29.10.2020

Сьогодні, 29 жовтня, останній день проекту «Підтримка інституційної спроможності ветеранських організацій західної Донеччини», що стартував у квітні 2020 року. Проект реалізовував ГО «Союз ветеранів АТО Донбасу» за підтримки ПРООН.

На території Донецької області такий проект реалізовується вперше. За пів року було зроблено багато кроків для того, щоб ветеранська спільнота Донецької області отримала всю необхідну підтримку для подальшої системної роботи з підвищення активності громадських організацій, що опікуються проблемами ветеранів АТО/ООС.

Зокрема, в межах реалізації проекту було проведено три дводенних тренінги (два в Покровську та один в Краматорську), де представники ветеранських ГО навчилися основам медіа підтримки своїх організацій, роботі з дітьми та молоддю, психосоціальній підтримці побратимів та посестер, отримали практичні навички розвитку ветеранських бізнесів та кооперації, а також дізналися про деякі аспекти юридичного супроводу проблем, з якими учасники російсько-української війни стикаються найчастіше.

Відвідувачі тренінгів також навчилися основам процесу залучення грошових коштів та інших ресурсів, які організація не може забезпечити самостійно та які є необхідними для реалізації певного проекту або своєї діяльності в цілому.

Крім актуальної та корисної інформації, учасники тренінгів отримали можливість познайомитись один з одним та знайти точки дотику для розв'язання нагальних питань на місцях, вже у своїх населених пунктах, містах та селах Донецької області.

Організаторам вдалося об’єднати зусилля ветеранів з Покровська, Мирнограда, Родинського, Великої Новосілки, Волновахи, Добропілля та навіть Маріуполя.

Учасники сходилися у думці, що заходи з підвищення фахових якостей ветеранів необхідно проводити частіше, а самим ветеранам треба об’єднуватися і спільно вирішувати власні та колективні питання.

А ще в Покровську триває ремонт в місцевому Центрі «Поруч», що працюватиме за аналогією з Краматорським осередком та звісно зі своїми, місцевими особливостями, але незмінним є одне – ветерани створюють громадський простір самотужки, для себе та побратимів.

Активісти та волонтери ГО «Союз ветеранів АТО Донбасу» щиро вдячні ПРООН за підтримку таких ініціатив та мають надію на подальшу співпрацю, адже інституційний розвиток суспільства є запорукою збільшення його активності, участі громадян у суспільному житті держави та впливу на подальше майбутнє.

Багато хто називає ветеранів російсько-української війни авангардом сучасного українського суспільства, що має вести його вперед, але щоби правильно обирати напрямок, треба вчитися, розвиватися, рости. Тому робота з розвитку ветеранської спільноти не завершується, тому ГО «Союз ветеранів АТО Донбасу» також дякує всім, хто нам допомагає, допомагав і допомагатиме, рух має стати невпинним, і найголовніше – ми вже знаємо куди нам рухатись!

Проєкт "Підвищення якості допомоги ветеранам через підсилення фаховості представників ветеранського руху у західній частині Донецької області реалізується в межах Програми ООН їз відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів


Додати коментар

Пов'язані матеріали

Ветеранів Донеччини запрошують розповісти про свої потреби

Зібрану інформацію використають для покращення роботи ветеранського хабу в Костянтинівці та інших проектів по Донецькій області.