Мобільний гінекологічний кабінет для жінок в армії не запустили, бо представники Міноборони не ходять на наради

Опубліковано 03.08.2020

30 липня відбулася конференція, присвячена проблемним питанням гендерної рівності ветеранок та крокам їх подолання, організована Міністерством у справах ветеранів.

Розглянули три питання: здоров’я, соціальний захист та економічну незалежність жінок-ветеранок.


У контексті розгляду питання, пов’язаного зі здоров’ям ветеранок, Всеволод Стеблюк, Генеральний директор Директорату реабілітації, медичного забезпечення та соціальної реадаптації ветеранів Мінветеранів розповів, що Мінветеранів, Національною академією медичних наук та Військово-медичною академією було проведено дослідження чи відрізняється стан здоров’я ветеранок від стану здоров’я цивільних жінок.

Згідно з дослідженням, жінки-ветеранки мають вдвічі-втричі більші проблеми зі здоров’ям, ніж цивільні жінки. Найбільші проблеми зі здоров’ям ветеранки мають зі шлунково-кишковим трактом, системою дихання, кістково-суглобовою системою та репродуктивною системою.

Стеблюк зазначив, що «проект мобільного гінекологічного кабінету, розроблений військово-медичною академією, був поданий ще в 2016 році». За його словами, забезпечення в районі проведення ООС такого кабінету не вирішено через те, що «ця проблема не може бути вирішена лише Мінсоцом чи Мінветеранів, це комплексна проблема, а представники медичної служби Міноборони не ходять на наради, які ми проводимо з іншими силовими відомствами».

Велику частину конференції присвятили питанню психологічної, фізичної реабілітації, репродукції і онкозахворюванням.

Було зазначено, що зараз розробляються вимоги до реєстру психологів, які працюють з ветеранами та реєстру установ, які надають такі послуги.

Також, в Мінветеранів запевнили, що в розробці пакет реабілітаційних послуг для ветеранів.

«Сьогодні відбувається перша зустріч оновленої робочої групи стосовно додаткових ветеранських пакетів. Наше бачення: має бути пакет лікування наслідків мінно-вибухової травми, пакет медико-психологічної реабілітації пакет репродуктивного здоров’я ветераном», - зазначив Всеволод Стеблюк.


З питань захисту прав ветеранок, будь ласка, контактуйте з Жіночим ветеранським рухом за формою нижче.

Написати організаторам


Додати коментар