Мінветеранів планує створити Інституцію ветеранського Омбудсмена

На ветеранського Омбудсмена покладатимуться функції моніторингу та контролю дотримання законних прав та інтересів захисників України у діяльності органів виконавчої влади і посадових осіб.

26 січня 2021 р.

Міністерство у справах ветеранів на державному рівні ініціює запровадження Інституту ветеранського Омбудсмена.

Про це заявила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна під час зустрічі з правозахисниками – виконавчим директором Української Гельсінської спілки з прав людини Олександром Павліченком та національним консультантом ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в Україні Андріаною Арехтою.

На ветеранського Омбудсмена покладатимуться функції моніторингу та контролю дотримання законних прав та інтересів захисників України у діяльності органів виконавчої влади і посадових осіб.

«За майже сім років російської військової агресії, на жаль, в державі не створено ефективного механізму правового захисту та правової допомоги, тих, хто самовіддано захищав та захищає Україну. Ветерани, учасники бойових дій заслуговують на гідне забезпечення їх прав, адаптацію до мирного життя та розвиток власних спроможностей», – зазначила Юлія Лапутіна.

За її словами, викликає занепокоєння те, що з початком російсько-української війни в рази збільшилася кількість звернень військовослужбовців, добровольців, учасників бойових дій щодо порушення їхніх прав, відсутності якісного юридичного супроводу.

Особливого резонансу набувають факти порушення кримінальних проваджень щодо захисників України. Тому, Мінветеранів як державний орган формуватиме та реалізовуватиме політику щодо розширення спроможностей держави у захисті прав ветеранів.

Планується, що нова структура охоплюватиме весь спектр питань з надання правового захисту ветеранів, взаємодіятиме з існуючими інституціями з прав людини і підсилюватиме та доповнюватиме їх.

Мінветеранів запрошує ветеранські організації, громадськість, активістів, експертів, правозахисників долучитися до процесу створення інституції ветеранського Омбудсмена, як елементу забезпечення національної стійкості.

Фото: Міністерство у справах ветеранів

Хочете зв'язатися з організаторами?

Коментарі