Мінветеранів думає про перехід ветеранів до цивільної кар'єри

Мінветеранів провело перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розроблення та впровадження системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя

27 липня 2022 р.

Мінветеранів провело перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розроблення та впровадження системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя

Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна розповіла присутнім про нову державну політику ветеранського розвитку, а також про ідеї створення системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя як інституційної реформи на шляху дотримання стандартів НАТО.

«Нова державна політика ветеранського розвитку має такі основні складові: безпекову, економічну, соціальну, міжнародну, – сказала Юлія Лапутіна. – На жаль, за 30 років Незалежності України ніхто не прораховував, скільки ветеранів та яким чином мають інтегруватися до цивільного життя після служби, та який внесок вони можуть зробити в економіку країни. Тому зараз ми маємо започаткувати людиноцентричний підхід до наших Захисників і Захисниць, який існує в усіх арміях НАТО. Після перемоги ми матимемо близько мільйона демобілізованих Захисників і Захисниць, і вже зараз маємо підготувати для них якісні умови соціалізації та інтеграції у мирному житті».

Міністерка підкреслила, що, у той час, коли всі сили сектору безпеки і оборони спрямовані на здобуття перемоги на військовому фронті, Мінветеранів поставило на меті підготувати підґрунтя для того, щоб після перемоги запрацював механізм переходу з військової кар’єри до цивільного життя.

Також Юлія Лапутіна наголосила, що військовослужбовці мають отримувати таку підтримку, яка дозволятиме їм завжди бути в строю. А ветерани, які йдуть зі служби, – бути готовими повернутися у будь-який момент, тому що військова загроза в Україні не зникне ніколи.

За результатами наради представники Міжвідомчої робочої групи домовилися про активну роботу над створенням системи переходу, який включатиме, зокрема, унормування нормативно-правових актів, осучаснення соціальних гарантій та можливостей, цифровізацію послуг для ветеранів.

Джерело - Фейсбук-сторінка Мінветеранів.

Коментарі

Пов'язані матеріали

Точка повернення: на радіо The Ukrainians вийшов перший епізод подкасту про ветеранів

На радіо The Ukrainians вийшов перший епізод подкасту «Точка повернення» про українських ветеранів і ветеранок.

У Мінветеранів розповіли, скільки добровольців отримали статус учасника бойових дій

За словами міністерки, серед 400 тисяч учасників Антитерористичної операції та Операції Об’єднаних сил – близько 20 тисяч жінок.