Міністерка у справах ветеранів готова взяти на поруки Вікторію Котеленець

Міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна готова взяти на поруки ветеранку Вікторію Котеленець («Фортуну»), як утримують під вартою за нібито схожість з бойовичкою, яка конвоювала українських полонених у Донецьку в 2014 році.

29 січня 2021 р.

Міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна готова взяти на поруки ветеранку Вікторію Котеленець («Фортуну»), як утримують під вартою за нібито схожість з бойовичкою, яка конвоювала українських полонених у Донецьку в 2014 році.

«Я готова особисто взяти на поруки Вікторію Котеленець», - заявила міністрка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Міністерство вважає, що ті, хто боронив і боронить Україну, у свою чергу потребує захисту, ефективної правової підтримки і допомоги.

“На жаль, з початком російської збройної агресії кількість випадків, коли захисники потрапляють у гострі ситуації і потребують адвокації, весь час зростає. Водночас, у державі вочевидь не вистачає системних правових механізмів, орієнтованих на категорію осіб, які захистили Україну і мають у серці підвищене почуття справедливості і гідності”, - йдеться у повідомленні Міністерства у справах ветерані.

Міністерка вважає, що наразі у таких випадках, окрім суспільного тиску і застосування такого гуманного запобіжного заходу як поручительство у суді - інші дієві механізми у державі до цього часуне запроваджені.

«Саме тому ми наголошуємо на надзвичайній актуальності нашої ініціативи щодо створення інституту Ветеранського Омбудсмена. Захист захисників і захисниць України – це беззаперечний, базовий принцип європейської держави», - наголосила Лапутіна.

Зазначимо, суд по зміні запобіжного заходу для Вікторії Котеленець перенесли на 3 лютого о 13:20.

Як відомо, 3 грудня 2020 року міжвідомча комісія ухвалила рішення про надання Вікторії Котеленець статусу учасника бойових дій. Повний пакет належних документів, наданий заявницею, був перевірений у встановленому порядку і розглянутий Комісією у складі представників Міноборони, МВС, Мін’юсту, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Офісу Генерального прокурора, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДФС, інших державних органів та громадських організацій.

При отриманні посвідчення УБД Котеленець затримали правоохоронці в офісній будівлі, де серед інших відомств, у тому числі, знаходяться і кабінети Мінветеранів.


Фото: Міністерство у справах ветеранів

Коментарі