Медсестра-ветеранка розповіла як побороти ПТСР і допомогти побратимам

Опубліковано 18.11.2020

За даними ООН, історії жінок які рятують свої країн після військових конфліктів – не виняток, а закономірність.

Про це йдеться в сюжеті «Вікна-новини» на каналі СТБ, в якому розповідається про ветеранку російсько-української війни Людмилу Білеку та її досвід боротьби із ПТСР.

На фронті Людмила була медсестрою. Після повернення з війни, дівчина, окрім проєкту ТacCat, який навчає надавати першу домедичну допомогу, знялася у фільмі «Атлантида», де виконала головну жіночу роль.

«Коли влітку цвітуть соняшники, ти це вже сприймаєш, як Іловайськ. Коли осінь – сприймаєш це як Майдан, зима – це розстріли на Майдані, аеропорт, Дебальцеве. […] Ти просто варишся в цьому супі із спогадів і цій в’язкій субстанції», - розповідає Людмила про прокручування у пам’яті травмуючих моментів.

Дівчині подолати ПТСР допомогли кастинг і зйомки у фільмі «Атлантида».

«Більшість людей, якій займають посади, їх це не болить. Вони цього не переживали і не знають як це», - говорить медсестра.

У фільмі «Атлантида» Людмила Білека зіграла персонаж, дуже схожий на неї в реальності – фронтову медсестру після війни. Адже події фільму розгортаються у 2025 році, після перемоги України у війні. Але розповідає про людей, які не можуть повернутися до звичного життя.

«За задумом автора, поява жінки у стрічці наближує мир, - йдеться у сюжеті СТБ. – Це не фантазія режисера, а факт, підтверджений дослідженнями. Ефективність жінок після війни підтверджує ООН».


Зараз Людмила допомагає іншим ветеранам подолати пост-травматичний стресовий розлад.

«Коли ти працюєш у важких умовах, в тебе немає часу на поділ на статі, в тебе є час лише, щоб виконати завдання», - коментує Людмила Білека.

У майбутньому у планах ветеранки – відкрити реабілітаційний центр для підтримки ветеранів і їхніх сімей.


Додати коментар


Коментарі

Андрій

- 28.11.2020 -

Правда