Майже половина ветеранів стикалася з дискримінацією - дослідження

Опубліковано 23.01.2020

49% ветеранів та ветеранок повідомляють про упереджене ставлення до них з боку суспільства. Про це йдеться у дослідженні, проведеному на замовлення Міжнародної Організації Міграції. Зокрема, з таким ставленням ветерани стикаються у громадському транспорті, адміністративних установах, медичних закладах.

32% опитаних кажуть, що відчувають себе соціально ізольованими, а на думку 73% респондентів, їх можуть зрозуміти лише ті, хто так само служили.

Що стосується доступності для ветеранів пільг та послуг, передбачених державою, то 86% опитаних заявили, що не отримали першочергового забезпечення житлом. Позику на ремонт житла, реконструкцію чи капітальний ремонт не отримало 80% респондентів. 60% ветеранів не отримали земельних ділянок.

Пільги у сфері охорони здоров'я покриваються трохи краще. Лише 22% опитаних ветеранів повідомили, що не змогли отримати безкоштовно ліки за рецептами. Кожен третій респондент не отримував безкоштовного курортно-оздоровчого лікування.

Опитування проводилося на замовлення Міжнародної організації міграції у липні-жовтні 2019 року і включало кількісні і якісні компоненти. Було проведено 1780 інтерв'ю з ветеранами і 750 інтерв'ю з членами сімей ветеранів. Також було опитано 2530 респондентів Києві та Київській області, а також у Дніпропетровській та Львівській областях.

Додати коментар


Коментарі

Віталій

- 24.01.2020 -

Я вважаю що закон не діє.
В Україні нажаль не змінилось нічого в кращу сторону оскільки країна збідніла по всюди очереді і не справедливість за проїзд в автотранспорті вартість якого оцінюється 60 гривень можна вислухати критику яка мене особисто і інших учасників ато принижує .
В 2019 році березні місяця я подав на виготовлення документації по землеустрою як учасник АТО так до цього часу її не отримав хоча робив усе можливе з моєї сторони а інші люди вже мають результати і займались цим намного пізніше за мене ( по знайомству).
Шкода але я дуже розчарований в людях і втратив надію в краще.
Хоча маю досвід і позитивних результатів особисто це стосується обласної клінічної лікарні в Івано-Франківську та центральної міської клінічної лікарні вул Мазепи Дай Боже Їм здоров'я за хороше ставлення

Андрій

- 26.01.2020 -

Що важко було опитати всіх? Нас не так багато. Думаю відсотки були б інші, набагато гірші. А що до землі наприклад, навіть тому кому виділили, яку і на яких умовах...

Пов'язані матеріали

Програма МОМ із самозайнятості: Львівська, Січеславська, Київська області

Програма для старту бізнесів ветеранів та ветеранок у Львівській, Січеславській, Київській областях

У Києві презентували дослідження про стан ветеранського руху

17 вересня у приміщені Укрінформ відбулася прес-конференція на тему «Відверта розмова про розвиток ветеранського руху в Україні». На ній організатори представили результати дослідження щодо ставлення громадськості до ветеранів.

МОМ все ще дає гранти ветеранам до 1000 євро

Міжнародна організація з міграції (МОМ), Представництво в Україні, розпочинає новий компонент проекту «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей».