«Ігри Нескорених». Українські ветерани й військові готуються до міжнародних змагань

Опубліковано: 19 лют. 2020 р.

18 лютого на олімпійській базі «Конча Заспа» розпочалися відкрите тренування збірної України «Ігор Нескорених 2020».

Ветерани, добровольці й військовослужбовці, що зазнали травм під час бойових дій, представлятимуть Україну в травні цього року на міжнародних змаганнях Invictus Games, що відбудуться 9-16 травня у Гаазі.

Цього року Україну представлятимуть 20 гравців. У команді – одна жінка (Юлія Паєвська із позивним «Тайра», командир евакуаційного відділення 61 госпіталю, командир добровольчого евакуаційного медичного підрозділу «Ангели Тайри»).

Під час тренування спортсмени демонстрували свої навички з легкої атлетики, веслування на тренажерах, велоспорту, паверліфтингу, плавання, а також стрільби з лука.

«Фішкою» стало тренування з баскетболу на візках – цей вид спорту українські «нескорені» опановують вперше. Спеціальні візки для баскетболу гравці отримали від американських партнерів лише кілька днів тому, однак, за словами тренерів, результати уже перевищили очікування.

В свою чергу, бійці добровольчого батальйону «КривБас» подарували новоспеченим баскетболістам 10 м’ячів.

Серед тих, хто приїхав підтримати українську команду, були Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда; директорка Центру стратегічних комунікацій «Стратком Україна» Оксана Горбач; головний тренер збірної України 2020 Сергій Конюшок. Також завітала Марша Гонзалес, радниця Управління Міністра оборони США під час виступів національної збірної США на змаганнях Ігор Нескорених у 2014, 2016, 2017, 2018, 2020 років. Провідна експертка з адаптивних спортивних програм для військовослужбовців в США.

«Я почула про виклики, які стоять перед збірною України і зрозуміла, що ми маємо бути тут, щоб спільними зусиллями допомогти максимально успішно підготуватись до міжнародних змагань, - заявила Марша. – Ми завжди будемо поруч з вами. Ми плече, на яке ви можете завжди покластися».

Головний тренер Сергій Конюшок зазначив, що завдяки таким заходам ветерани не тільки можуть донести побратимам головний меседж не здаватись, а й власним прикладом залучатимуть їх до спортивної реабілітації.

Дехто зі спортсменів має ампутації, дехто – пересувається на візку. Травми деяких непомітні зовні. Підтримати їх прийшли і медики, і психолог, і побратими, і волонтери, і навіть один собака. На заході панувала атмосфера драйву, час від часу від бійців лунали репліки типу «Подай ногу!».

У міжнародних змаганнях Україна братиме участь втретє. Стежити за новинами і підтримувати «нескорених» можна на офіційній сторінці української збірної:
Фото: ua.news


Додати коментар

Пов'язані матеріали

"Ігри нескорених" відбудуться 14 вересня і запрошують гостей

<p> В другу суботу осені, 14 вересня, стадіон «Піонер» вже вдруге приймає найбільші в Україні змагання для військовослужбовців т...</p>

На Ігри Нескорених в Гаагу поїде 20 ветеранів від України

На Ігри Нескорених їде 20 українських ветеранів. Змагання пройдуть 9 – 16 травня 2020 року в Гаазі. Україна втретє візьме участь у змаганнях.