Фільм "Атлантида" здобув перемогу на Венеціанському фестивалі

Опубліковано 09.09.2019

Фільм «Атлантида» (Atlantis) українського режисера Валентина Васяновича про жахливі наслідки війни та про людей, які брали в ній участь, виборов приз. Фільм переміг і став кращою стрічкою у програмі «Горизонти» Венеціанського кінофестивалю!

"Події у фільмі відбуваються в 2025 році. Це оптимістичний сценарій, я розумію, що війна не закінчиться так скоро. Головний герой воював і повернувся додому, на схід України. Намагався знайти роботу, але всі підприємства закрилися, зона стала нежитловою. Герой страждає від посттравматичного синдрому, дія відбувається на тлі екологічної катастрофи. У такій ситуації я намагався знайти щось, що зможе утримати героя на сході. Не виїхати до Києва чи за кордон, а залишитися вдома." - розповів Васянович виданню " The Бабель".


Головні ролі у цьому фільмі зіграли справжні ветерани війни на Донбасі.

"У фільмі три актори. Головного героя зіграв Андрій Римарук. Він служив у розвідці, а зараз працює у фонді «Повернись живим» і поки не може повноцінно увійти в мирне життя. У нього є дружина й діти, але він і досі постійно мотається на схід і більше часу проводить там, ніж тут. Головну жіночу роль зіграла Людмила Білека, вона була парамедиком, а потім створила тренінговий центр тактичної медицини. Друг головного героя гине у третій сцені. Його зіграв Василь Антоняк, він воював у «Айдарі». Ми знімали фільм у Маріуполі і околицях, і всі епізодичні ролі зіграли місцеві жителі."
Робота над фільмом тривала 1,5 роки і бюджет становить 42 млн грн, половину з яких виділила держава.

Перемога у номінації "Горизонти" є другою за значимістю після головного призу.

(Фото: Вадим Ільков)


Додати коментар

Пов'язані матеріали

Довгоочікуваний фільм "Черкаси" покажуть в лютому 2020

Стала відома дата виходу в прокат фільму "Черкаси", вона приурочена до річниці анексії.