Донька бійця, що здійснив самоспалення, закликала Зеленського мати сміливість глянути їй в очі

Опубліковано 17.10.2020

З ветераном російсько-української війни попрощалися на Майдані Незалежності 17 жовтня. Прощалися на тому ж місці, де в ніч із 10 на 11 жовтня 49-річний Микола Микитенко із позивним «Ворон» здійснив акт самоспалення. Він підпалив себе, вдягнувши однострій із бойовими нагородами. Цей крок він пояснив напередодні на своїй сторінці Фейсбук як протест проти політики Володимира Зеленського. Його обурювало розведення військ на Донбасі та проросійські настрої чинної влади.

«Думав, як я буду горіти? – писав він у своєму останньому дописі. – Як Василь Стус?! Чи стане сил довести, що Україна понад усе!!!...»

Чоловіка доставили у лікарню із 100% опіків тіла. Він помер на День захисника, 14 жовтня. Ховали в закритій труні.

Попри зливу, провести «Ворона» на Майдан прийшла понад сотня людей. Серед них – рідні, побратими, друзі дитинства, ветерани і волонтери.

Його донька Юлія Микитенко сказала: «Я, його донька, говоритиму від його імені. Він дуже любив життя, історію, Київ, писав вірші».

Юлія розповіла – батько отримав контузію на Майдані під час Революції, однак одразу, як тільки почалася російсько-українська агресія, приєднався до добровольчого батальйону Нацгвардії, пройшов вишкіл і вирушив на фронт. Став командиром взводу. Брав участь у боях під Слов’янськом. На війні отримав травму, що була, фактично, несумісною з життям, але він вижив.

«Я скажу чесно, – признається вона, – я була впевнена, що він виживе і цього разу».

Микитенко-молодша зазначила: «Він був воїном, воїном у душі. І війна була його покликанням. І, як будь-який воїн, він був готовий покласти життя за Україну. І він це зробив».

За її словами, як донці, їй важко прийняти його вчинок, але легко зрозуміти. Адже багато ветеранів зараз мають подібні відчуття.

«Єдине, чого я не можу зрозуміти, – говорить Юлія, – чому досі ніхто з очільників нашої держави, не висловив жодного слова співчуття нашій сім’ї? Чому їм легше думати, що якийсь невідомий чоловік із невідомих причин вчинив самоспалення на Майдані? Хочу, щоб влада пішла з нами на діалог. Пане президенте, майте мужність подивитись мені в очі, іншим ветеранам, які віддали своє життя і здоров’я на війні!»

Сама Юлія Микитенко є учасницею бойових дій і чинною військовослужбовицею. Вона – командирка першого дівочого взводу в ліцеї ім. Богуна, лейтенантка ЗСУ. На війні вона втратила чоловіка, разом із яким пішла на фронт, а тепер у її родині друга втрата.

На прощання принесли багато живих квітів. Як і просила напередодні сім’я Миколи Микитенка, героя проводжали без політичних прапорів і гасел, лише з державними і чорно-червоними прапорами. Поховали воїна в Житомирській області.

Фото: УкрІнформ.

Текст: Олена Максименко


Додати коментар

Пов'язані матеріали

Ветеранка Юлія Микитенко: "Я хочу, щоб ліцеїстки були тими, хто зажене в стійло старих офіцерів-командирів"

"І наступна проблема, з якою я зіштовхнулась – це повне несприйняття ліцеїсток колективом ліцею. Фактично, взвод був нав’язаний згори законодавчо. Ніяких ґрунтовних процесів підготовки, як офіцерів, так і працівників-вчителів до роботи з ліцеїстками, проведено не було".

Юлія Микитенко: “ Війна зробила мене собою”

Уперше я побачила Юлю Микитенко у 2014 на фото в соцмережі. На знімку вона стояла у легкому одязі серед засніжених дерев, у руках тримала плакат із написом «Думаєш мені тепло? Забезпеч солдата теплим одягом».

Ветеран підпалив себе на Майдані через політику Зеленського

У ніч із 11 на 12 жовтня 49-річний боєць-фронтовик ООС Микола Микитенко підпалив себе на Майдані Незалежності.

Прощання з Миколою Микитенком

17 жовтня о 9:00 в Києві, на Майдані Незалежності відбудеться прощання з Миколою Микитенком, ветераном російсько-української війни.