До Дня пам’яті захисників України в Києві пройшли заходи у рамках проєкту “Що таке пам’ятати”

Опубліковано 02.09.2020

У День пам’яті захисників України 29 серпня в Києві пройшли заходи проекту “Що таке пам’ятати”, який має на мені створити Візію вшанування пам’яті. Їх учасниками стали культурологи, митці, державні службовці, а також ветерани та сім’ї загиблих. В Національному меморіальному комплексі Героїв Небесної Сотні – Музеї Революції Гідності за їхньої участі відбулися панельні дискусії, на яких говорили про те, як покарати винних у воєнних злочинах та якими мають бути нові традиції вшанування пам’яті наших захисників.

Учасниками дискусійної панелі на тему “Що сім років заважає парламенту ухвалити закон про воєнних злочинців?” стали: правозахисниця, Голова «Центру Громадянських Свобод» Олександра Матвійчук, мати героя України, кіборга, учасника війни в Україні Ігоря Брановицького, Ніна Брановицька.

У дискусійні панелі “Пошук сучасних традицій вшанування пам’яті” взяли участь: Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, Заступник Міністра у справах ветеранів, ветеран, «кіборг» Олександр Терещенко, ветеран, письменник Юрій Руденко, членкиня Ради громадських експертів конкурсу "Територія Гідності" (2014-15), керівниця Культурно-мистецького центру НаУКМА Владислава Осьмак, Заступник керівника Департаменту військового капеланства Української Греко-Католицької Церкви Андрій Зелінський. Модераторкою дискусії стала координаторка проекту “Що таке пам’ятати”, засновниця мережі Arts&Rights Оксана Іванців.

Під час літературної частини заходу “Що таке пам’ятати?” українські письменники читали свої есе, присвячені нашим захисникам. Зокрема, есе про Героя України, депутата Горлівської міськради, який був закатований злочинцями, Володимира Рибака у присутності його дружини Олени зачитала письменниця Тамара Горіха Зерня. Прозвучав також твір Юрія Андруховича про Героя України, бійця Миколу Жука. А письменниця Лариса Денисенко прочитала есе про нашого захисника Андрія Терещенка. На заході були присутні його мама Світлана та сестра Валентина.

Надалі проект “Що таке пам’ятати” має на меті створення Візії вшанування пам’яті. “Ми маємо на меті розпочати широку суспільну дискусію довкола пошуку нового концепту вшанування пам’яті, об’єднати довкола цієї теми усі зацікавлені сторони: від сімей загиблих та ветеранської спільноти до державних інституцій, щоб системно працювати над політикою вшанування пам’яті, - зазначає координаторка проекту Оксана Іванців. - Ми вже почали цю роботу. Зокрема, у проекті документального активізму Arts&Rights знімаємо фільм про Ніну Браневицьку і про те, як вона шукає правосуддя і покарання винних у вбивстві її сина, кіборга Ігоря Браневицького. Режисеркою фільму стала Жанна Максименко-Довбич. Окрім того, наш проект доєднується до адвокаційної кампанії щодо покарання воєнних злочинців”.

Проект “Що таке пам’ятати” реалізується ГО “Студена” за підтримки Українського інституту національної пам’яті та Міністерства у справах ветеранів України.

Новина від: ГО "СТУДЕНА"

Написати організаторам


Додати коментар

Пов'язані матеріали

Що таке пам'ятати: у Києві обговорять як вшановувати пам'ять загиблих героїв

Ми дуже потребуємо діалогу з болючої теми — вшанування пам’яті загиблих героїв російсько-української війни.

У День пам’яті захисників України в Києві пройдуть заходи у рамках проекту “Що таке пам’ятати”

У День пам’яті захисників України 29 серпня в Києві пройдуть заходи проекту “Що таке пам’ятати”, який має на меті створити Візію вшанування пам’яті.