Депутатів закликали підтримати законопроєкт про воєнних злочинців

Опубліковано 17.09.2020

У вівторок перед центральним входом до Верховної Ради (Грушевського 5) на різні голоси дзвонили десятки будильників - таким був сигнал народним депутатам про, що час приймати законопроєкт про воєнних злочинців (р.н №2689). Вже п’ятий рік депутати не розглядають цей законопроєкт - і весь цей час тисячі жертв воєнних злочинів чекають справедливості. У четвер, 17 вересня, законопроєкт поставлено на розгляд Верховної Ради.

Будильники біля Ради завели люди, які вижили в полоні. Вони, як і тисячі інших, давно чекають, коли парламент знайде час на законопроект про воєнних злочинців р.н №2689. Зокрема, в акції взяли участь український вчений-релігієзнавець, колишній полонений Ігор Козловський та Валентина Терещенко, сестра загиблого кіборга Андрія Терещенка. Акцію організували Центр громадянських свобод, арт-фонд “Ізоляція” та проект “Arts&Rights”.

“У Кримінальному кодексі досі відсутнє покарання за злочини проти людяності, а воєнні злочини виписані у вигляді бланкетної норми, яку складно застосувати на практиці. Через зволікання із вирішенням цієї проблеми влада запустила механізм «холодної амністії» для воєнних злочинців. Якщо кваліфікувати воєнні злочини як звичайні, наприклад як тероризм, то це призводить до невідворотних наслідків. Звичайні злочини мають менші терміни покарання та можуть підлягати амністії. До всього вони обмежені термінами давності, після спливу яких розслідування мають закрити”, - зазначає голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Під час акції також було презентовано мистецького комемораційного проекту PLUS 1, який у фотопортретах розповідає історії родин постраждалих від російських воєнних злочинів в Україні.

119485244_1608133326024611_843083771939828221_o.jpg

Довідка: Законопроєкт №2689 передбачає понад 50 видів воєнних злочинів та злочинів проти людяності, які чітко структуровано за об’єктами зазіхання. Серед важливих нововведень документа – на міжнародні злочини не поширюватиметься термін давності. Водночас щодо цих категорій злочинів неможлива амністія. Також документ запроваджує злочин агресії, коли на країну нападає інша держава.


Додати коментар