День спомину Миколи Микитенка

Опубліковано 20.10.2020

21 жовтня о 14:30 в Українському кризовому медіацентрі відбудеться день спомину Миколи Микитенка.

Ветеран здійснив акт самоспалення на Майдані Незалежності в ніч із 10 на 11 жовтня на знак протесту проти політики капітуляції. 14 жовтня, на День захисника, він помер у лікарні від отриманих опіків.

Поховали героя 17 жовтня на Житомирщині.

«Він був воїном, воїном у душі. І війна була його покликанням. І, як будь-який воїн, він був готовий покласти життя за Україну. І він це зробив» - так під час церемонії прощання сказала Юлія Микитенко, його донька.

Юля – також військова, учасниця бойових дій. Нині – командир першого дівочого взводу в ліцеї ім. Богуна, лейтенант ЗСУ. На війні вона втратила чоловіка, разом із яким пішла на фронт, а тепер у її родині друга втрата.

Микола Микитенко був активним учасником Революції Гідності, отримав контузію під час подій на Майдані. Пізніше пішов добровольцем до лав Нацгвардії, був командиром взводу. Під час боїв під Слов’янськом отримав травму, не сумісну з життям, однак вижив і повернувся на війну.

Його історія – це не лише біль однієї людини. Своїм вчинком Микола Микитенко висловив спільний протест людей, котрі пройшли війну. Розведення військ, примусове перемир’я, розмови про діалог із «тією стороною» - всі ці кроки не можуть не доводити до розпачу тих, хто тримав кордони ціною власного життя чи здоров’я. Говорити про його шлях і мотиви його вчинку, не дати його смерті загубитися в інформаційному шумі – найменше, що можна зробити, аби його «меседж» таки було почуто.

Також на вечір прийдуть представники акції «Весна_на_граніті», започаткованої як одиночний протест Ярини Чорногуз. Ярина була доброволицею медбату «Госпітальєри». Під час ворожого обстрілу був убитий її коханий. Це сталося в період так званого «перемир’я». Тож вимоги Ярини та інших активістів «Весни» збігалися з тими, які транслював Микола Микитенко (та продовжує транслювати Юлія).

Під час вечора можна буде почути історію життя Миколи Микитенка, його участі в Революції Гідності і служби у різних підрозділах на війні. А також – поговорити про дієві способи взаємодії влади і ветеранів. Адже вимоги протестувальників «Весни на граніті» були частково задоволені.

Чи є способи бути почутим на Банковій, і як вийти на конструктивний діалог між урядом і громадянським суспільством?

Спікери:

-Юлія Микитенко, військова, ветеранка, донька Миколи Микитенка;

-Мирослав Гай, побратим Микитенка, ветеран, активіст;

-Антон Ханбір, активіст «Весни на граніті»

Адреса: Київ, вул. Хрещатик, 2, 2-й поверх.


Додати коментар

Пов'язані матеріали

Ветеран підпалив себе на Майдані через політику Зеленського

У ніч із 11 на 12 жовтня 49-річний боєць-фронтовик ООС Микола Микитенко підпалив себе на Майдані Незалежності.

Прощання з Миколою Микитенком

17 жовтня о 9:00 в Києві, на Майдані Незалежності відбудеться прощання з Миколою Микитенком, ветераном російсько-української війни.

Донька бійця, що здійснив самоспалення, закликала Зеленського мати сміливість глянути їй в очі

З ветераном російсько-української війни попрощалися на Майдані Незалежності 17 жовтня. Прощалися на тому ж місці, де в ніч із 10 на 11 жовтня 49-річний Микола Микитенко із позивним «Ворон» здійснив акт самоспалення.