День прикордонника України

Опубліковано 30.04.2019

30 квітня в Україні відзначають День прикордонника.

В цей день у 1918 році група військ армії Української Народної Республіки під командуванням полковника Володимира Сікевича біля ст. Колпакове встановила символи Української держави на міжнародно визнаному кордоні УНР з Російською Радянською Республікою та Донською Республікою.

27 квітня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ про встановлення професійного свята саме у цей день. На своїй сторінці у твіттері він так прокоментував своє рішення: "Підписав Указ про встановлення професійного свята - Дня прикордонника - 30 квітня. Це свято має, нарешті, стати співзвучним з реальними історичними подіями саме в Україні. А сучасна Україна є історичною спадкоємицею УНР та Гетьманської Держави"

Цього року Президент щиро подякував прикордонникам за нелегку службу та привітав їх з професійним святом словами:

"У 2014 році наші прикордонники першими прийняли yдар диверсійних груп, які пройшли на територію України, і вступили у запеклу боротьбy з ворогом. Саме прикордонники стали символом честі, мужності і патріотизму, готовими у будь-який час стати на захист Батьківщини. Щиро дякую за вашу нелегку службу!

З Днем прикордонника!"


Додати коментар