«Це чергове «перемир’я, яке не протримається кількох діб», - військовий волонтер

Опубліковано 23.07.2020

Тристороння контактна група в мінському процесі щодо Донбасу домовилися про те, що з першої хвилини 27 липня (понеділка) в районі бойових дій повинен встановитися режим «повного і всеосяжного припинення вогню».

Про це вчора, 22 липня, пізно ввечері написав на своїй сторінці колишній позаштатний радник секретаря Ради нацбезпеки і оборони з питань реінтеграції і відновлення Донбасу Сергій Сивохо. Він також перерахував пункти, які нібито входять в «пакет додаткових заходів».


За його словами, заборона в районі операції об'єднаних сил стосується:

- розвідувально-диверсійної діяльності;

- наступальних операцій;

- використання безпілотників;

- використання снайперського і будь-якого іншого вогню;

- розміщення важкої техніки і артилерії в населених пунктах;

- інше.

Сивохо стверджує, що в документі «передбачені заходи дисциплінарного впливу до порушників наказу».

Інформація про «повне і всеосяжне припинення вогню» на Донбасі з’явилася і на сайті президента України, щоправда, без «пакету додаткових заходів».

За словами військового волонтера фонду допомоги армії «Повернись живим», учасника бойових дій Андрія Римарука, заяву Сивохо можна поділити на три складові: юридичну, політичну і військову.

«Те, що вчора відбулося в форматі онлайн-конференції , відеозв’язку, не має жодної юридичної сил, крім особистих зобов’язань деяких сторін. Між собою спілкувалися Росія, Україна Франція і Німеччина, ОРДЛО не приймали жодної участі», - сказав Римарук.

Щодо політичної складової, за його словами, такі заяви – це лише нагадування виборцям Зеленського, який є Верховним головнокомандувачем ЗСУ (рейтинг якого стрімко падає), що їхній обранець «робить мир».

«Сивохо – це піар-інструмент поки що діючого президента України. Йому потрібно було зробити хайп, щоб нагадати виборцям і підвищити рейтинг президента».

«Щодо військової складової, ми бачили «хлібне», «шкільне», «всеохоплююче», «Різдвяне», «Новорічне», «Пасхальне» перемир’я… Їх вже було безліч. Жодне з них не протрималося й доби або навіть кількох годин. Ворог одразу починав стріляти», - нагадав Римарук.

Волонтер зазначив, якщо говорити про дисциплінарні наслідки, про які пише Сивохо, то вони можливі лише з боку ЗСУ, оскільки, повертаючись до юридичної складової, ОРДЛО не є учасниками переговорного процесу. Каратимуть військовослужбовців тільки в ЗСУ.

«Ми чудово розуміємо, що в ОРДЛО нікого не каратимуть і Росія, яка не є на жаль, агресором у ТКГ, а виступає лише як спостерігач, не каратиме своїх «дітей» - «ДНР» і «ЛНР», - пояснює Римарук.

І додає: «Там є ще кілька «чудових моментів» про заборону виходу розвідувальних груп, застосування безпілотників і укріплення та переміщення оборонних позицій. Якщо ти захочеш поставити на свій бліндаж дві нові колоди, це розцінюватиметься як укріпленні, тобто «порушення». Я згадую 2015 рік, коли нам заборонили робити будь-що і ми просто дивилися як сєпари заїжджають до себе на позиції і заливають свій бліндаж бетоном».

Щодо настроїв у військах, волонтер зазначив, що армія вимушена виконувати наказ, а подібні дії ще більше демотивують особовий склад. Також, за його словами, зараз в кожному батальйоні є офіцери, які спостерігають за дотриманням «режиму тиші».

«На сьогоднішній день в кожному підрозділі вистачає тактичних засобів розвідки, в тому числі камери спостереження, мобільні комплекси спостереження, перехоплень, щоб фіксувати, що ворог почав відкривати вогонь першим і надати дані про те, що військовослужбовці на даній ділянці були вимушені подавити сили і засоби противника».

Проте, волонтер наголошує – не варто нагнітати обстановку і стверджувати, що відбувається капітуляція. Римарук вважає, що це чергове «перемир’я», яке не протримається довго.

«Цього разу, прогнозую, вони (окупанти, - авт.) можливо протримаються декілька днів. Армія – це армія, вона не може не виконати наказ, який йде з генерального штабу. Але всі чітко розуміють, коли йде пряма загроза життю військовослужбовця, згідно з наказом Верховного головнокомандувача, він відкриває вогонь у відповідь», - додав військовий волонтер.Авторка: Дарія Бура

Фото: Цензор.нет


Додати коментар