«Без броні» розпочав всеукраїнський проект історій успіху ветеранів АТО після повернення до мирного життя «Шлях до себе»

«Без броні» відновив свою роботу та сфокусувався на мотивації військових після АТО, заохочуючи їх поділитися історіями...

November 24, 2016

Всеукраїнський проект «Без броні», спрямований на психосоціальну допомогу військовослужбовцям після АТО, а також надання їм кваліфікованої юридичної і психологічної інформаційної підтримки, відновив свою роботу та сфокусувався на мотивації військових після АТО, заохочуючи їх поділитися історіями свого успіху після АТО.

Впродовж 2015-2016 років на платформі bezbroni.net було зібрано єдину базу перевірених ініціатив надання психологічної, юридичної, медичної, соціальної та ін. допомоги учасникам АТО. Інтерактивна мапа України на сайті проекту дозволяє швидко і легко знайти найближчу службу відповідного характеру в будь-якому населеному пункті. На сайті відвідувачам надано можливість створювати рейтинг ініціатив за якістю послуг, розташуванням та адаптованістю до людей з особливими потребами.

Наразі команда ГО «STUDENA» не зупиняється на досягнутому і планує ряд заходів для розвитку проекту:

«Без броні» створює проект «Шлях до себе», в рамках якого учасники бойових дій будуть ділитися своїми історіями про те, як вони повернулися до мирного життя, звернулися до фахівця, як змоги конвертувати набутий досвід і трансформувати його у велику енергію та ресурс для розвитку» — розповідає голова ГО «STUDENA», координаторка проекту «Без броні» Анастасія Мельниченко. Кожен, хто бажає поділитися своїм успіхом після АТО, може додати історію на сайт bezbroni.net. Проект стартував 14 листопада і продовжиться до кінця грудня 2016 року. З січня 2017 кожен з відвідувачів сайту зможе відзначити історію, яка найбільше припала їм до душі.

За словами організаторів проекту, «Шлях до себе» потрібен атошникам, тому що там буде зібрано досвід людей, які на етапі відновлення після пережитої психотравматичної події допомогли собі самі чи за допомогою фахівців. Історії можуть бути різноманітні: «не обов’язково заснувати велику фірму, можна налагодити стосунки зі своєю родиною — головне не боятися поділитися своїм досвідом, який може допомогти побратимам та їх близьким».

Також, однією з місій проекту «Без броні» лишається боротьба зі стереотипом про те, що «сильним допомога не потрібна», тим паче, психологічна. Як зазначає Тетяна Руденко, психолог проекту «Без броні», травмотерапевт, одна із засновниць ГО «Психологічна підтримка та реабілітація «Вільний вибір»: «Зняття міфів і стереотипів в галузі психологічної допомоги ветеранам АТО — основна задача суспільства на сьогодні». Тетяна зазначила, що наразі ставлення ветеранів АТО до фахівців психології почало змінюватися в кращу сторону.

Коментарі