4 березня: день, коли відбулося узаконення добровольців

Опубліковано: 6 бер. 2020 р.

Катерина Приймак стала першою дівчиною-доброволицею, що отримала статус учасника бойових дій за новим законом. Приймак служила у складі добровольчого медбату «Госпітальєри» в 2014-2015 роках. Працювала у селищах Піски й Широкине, на шахті «Бутівка», проводила вишколи з тактичної медицини для новобранців. Каультурологиня за освітою, сьогодні вона представляє Жіночий Ветеранський Рух, працює в проекті «Без броні» (ГО «Студена»), є волонтеркою ініціативи «Ветеранська дипломатія», в рамках якої за кордоном розповідає правду про російську агресію на території України.

Нагадаємо, закон про надання добровольцям статусу УБД був опублікований в грудні 2019 і набув чинності з початку 2020 року.

У тексті закону йдеться: «До переліку учасників бойових дій включаються особи, які у складі добровольчих формувань, які були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, протягом не менше 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, перебуваючи безпосередньо в районах АТО в період її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів, у взаємодії зі Збройними силами України, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національною гвардією, Службою безпеки України».

Дія закону поширюється лише на тих добровольців, що несли службу в період АТО, і не поширюється на період ООС.

Для отримання статусу Приймак знайшла мала знайти трьох свідків, що могли підтвердити її присутність на передовій, та самі та той момент мали посвідчення УБД. Однак, це не єдиний шлях – на сторінці ГО «Добровольці» розписано декілька варіантів.

Більшість добровольців ішли на фронт не заради статусу, зарплат, пільгових виплат чи «корочки». Однак, цей закон є офіційним визнанням на державному рівні, зрівнянням у правах із тими, хто ніс службу у офіційних структурах.


Додати коментар

Пов'язані матеріали

Відтепер добровольці – учасники бойових дій: як і для чого можна отримати статус

З 1 січня 2020 року в Україні набув чинності закон № 329-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам з-поміж учасників антитерористичної операції».