300 ветеранів війни отримали допомогу у Військовому шпиталі у Коломиї

Опубліковано 14.03.2017

В Обласному шпиталі для бійців АТО та ветеранів війни у Коломиї ветерани можуть отримати фахову медичну допомогу, а також пройти фізичну та психологічну реабілітацію. За час робити шпиталю тут було проліковано більше 300 ветеранів, 208 із них – учасники антитерористичної операції.

Цей унікальний на Прикарпатті заклад відкрився менше року тому на базі Коломийської залізничної лікарні і має стати одним з пріоритетних для фінансування у цьому році. Це відзначають громадськість, активісти та учасники АТО. Минулого тижня відбулося засідання консультативної ради з питань місцевого самоврядування у Коломиї, де обговорювався перспективний план розвитку шпиталю та джерела його фінансування.

«Тут приймають лікарі різного профілю. Ми використовуємо електротерапію, магнітне теплолікування, масажне лікування та фізкультуру. Один із найновіших приладів у шпиталі — апарат ударно-хвильової терапії, який “розбиває” тканинні розростання, нарости, які виникають після травм», — розповідає лікар-фізіотерапевт Степан Залозецький.

Михайло Кушнірук, учасник АТО, керівник центру допомоги учасникам АТО у Коломиї, щодня працює з бійцями та наголошує на необхідності цього шпиталю, адже хлопці, які повертаються з фронту, у першу чергу потребують психологічної та фізичної реабілітації.

«У шпиталі проходять реабілітацію не тільки учасники АТО, а також ветерани Другої світової війни та всі українці, які брали участь у будь-яких воєнних конфліктах», – розповів керівник центру допомоги учасникам АТО м. Коломия Михайло Кушнірук.

За кошти обласного бюджету, меценатів та волонтерів у шпиталі вже відремонтували реабілітаційний зал, терапевтичне відділення, придбали функціональні ліжка. Зараз розпочинають ремонт фізіотерапевтичного відділення. У плани на 2017 рік входить виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт напівпідвального приміщення та харчоблоку.

Лікар-хірург та депутат обласної ради Олег Атаманюк відзначає, що наявність сучасного обладнання допоможе швидше поставити хлопців на ноги, не менш важливою є робота з психологами.

«Повноцінне функціонування цього закладу стане великим досягненням, адже питаннями психологічної реабілітації на волонтерських засадах займаються чимало небайдужих людей, а фізична реабілітація учасників АТО знаходиться у критичному стані. Проведення повноцінної реабілітації є запорукою швидкого одужання та відновлення наших воїнів. На Івано-Франківщині це, власне, єдиний заклад, де проводять комплексну реабілітацію», — пояснив Олег Атаманюк.

Як переконаний головний лікар закладу — Володимир Федоришин, тут є всі можливості створити потужний медичний заклад. Стаціонарне відділення розраховано на 75 ліжок. У шпиталі також хочуть створити комфортні умови для пацієнтів, які втратили кінцівки, саме тому тут необхідно встановити ліфти. Усіх небайдужих просять допомогти з ремонтом 25 палат, натомість обіцяють зробити іменну табличку, яку закріплять біля входу до палати.

З обласного бюджету у цьому році додатково виділено 2 млн гривень на ремонтні роботи і медичне устаткування закладу.


Додати коментар