Закарпатська область

Програми для ветеранів міста Ужгорода та Закарпатської області.

У Закарпатській області діє Комплексна соціально-економічна програма забезпечення молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб житлом у Закарпатській області на 2018 – 2022 рр..

Основними напрямами Програми є забезпечення житлом молодих сімей та одиноких молодих громадян, учасників антитерористичної операції на сході України та внутрішньо переміщених осіб, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом:

  • розвитку різних видів пільгового житлового кредитування, що передбачає створення накопичувального та відновлювального інвестиційного ресурсу держави для забезпечення житлом найбільш незахищених категорій громадян;
  • впровадження механізму надання цільової фінансової підтримки учасникам АТО, членам їх сімей, ВПО на обов’язковий власний внесок на безповоротній основі;
  • виявлення земельних ділянок, незавершених будівництвом об’єктів та гуртожитків, які не використовуються за призначенням у населених пунктах Закарпатської області, для будівництва житла для сімей, які потребують поліпшення житлових умов;
  • розвитку та удосконалення механізмів, передбачених цією Програмою.

Основними заходами Програми є:

  • надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам (у тому числі багатодітним родинам), які потребують поліпшення житлових умов для будівництва і придбання житла, його обслуговування.
  • надання цільової фінансової підтримки учасникам АТО, членам їх сімей, ВПО на обов’язковий власний внесок на безповоротній основі.

У Закарпатській області ветеранам також доступні послуги зубопротезування, забезпечення ліками, психологічної реабілітації, медичної реабілітації.

Місто Ужгород

Рішенням Ужгородської міської ради № 172614.11.2019 року затверджена Програма додаткових гарантій соціального захисту громадян на 2020-2022 роки. Вказаною Програмою передбачено надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції на сході України з числа мешканців м. Ужгорода, надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих учасників АТО на поховання, а також місячної адресної допомоги членам сімей загиблих учасників АТО - мешканців м. Ужгород, яким надано відповідний статус, на покриття додаткових витрат на житлово-комунальні послуги.

Право учасників АТО на отримання матеріальної допомоги передбачалось місцевими програмами з 2014 року. За період 2014-2019 роки по даній програмі отримали матеріальну допомогу 1297 учасники АТО/ООС, а також 36 членів сімей загиблих учасників АТО на покриття додаткових витрат на житлово-комунальні послуги.

Напрями програми:

Підтримка осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та стали на облік в м. Ужгороді, а також надання матеріальної допомоги сім’ям на поховання загиблих учасників АТО.

Підтримка учасників антитерористичної операції на сході України з числа мешканців м. Ужгорода шляхом надання адресної матеріальної допомоги та ветеранів війни, шляхом надання компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування.

Підтримка членів сімей загиблих учасників АТО – мешканців м. Ужгород, щомісячно на покриття додаткових витрат на житлово-комунальні послуги.

Національні пільги

Загалом, відмічається низький рівень корумпованості при оформленні пільг і нижче середнього рівень відкритості фахівців.

За свідченнями ветеранів, у області є проблеми з отриманням земельних ділянок. Це основна пільга, за якою зверталися опитані нами ветерани.

Таке враження ніби ти за милостинею прийшов і вони тобі роблять послугу


Пільги, пов'язані з житлово-комунальним обслуговуванням

Перелік пільг, передбачених законом, дивіться тут.

Місця оформлення пільги:

ДЕПАРТАМЕНТ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ Закарпатської області

  • 88003, м. Ужгород, вул. Тургенєва, 8

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ

  • 88015, м.Ужгород, вул.Бородіна, 22
Як може бути, що для одних є земля для інших, нічого нема


Пільги, пов’язані з соціальним обслуговуванням та фінансовою підтримкою

Повний перелік передбачених законом таких пільг і порядок їх оформлення можна глянути тут.


Пільги, пов'язані з медико-санітарним та курортно-рекреаційним обслуговуванням

Перелік пільг, передбачених законом, дивіться тут.

Перелік місць, де можна оформити пільги цієї категорії:

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ОБЛАСНИЙ ГОСПІТАЛЬ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ"

  • 88018, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Льва Толстого, 13

Останні новини регіону

Ветеранки відкриють Алею пам’яті загиблим жінкам в Ужгороді

Яблуні Недзведського навесні цвітуть ніжно-рожевим кольором, а пізніше плодоносять червоними маленькими яблучками нагадуючи нам про жінок, чиї життя обірвала війна

Ветерани стартували велопробіг на честь загиблих воїнів АТО/ООС

16 серпня в Ужгороді стартував велопробіг ветеранів війни “Вшануємо пам’ять захисників України”.