Херсонська область

Місцеві та національні пільги для ветеранів у Херсонській області

Статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» встановлений перелік гарантованих державою пільг.
На місцях також реалізовуються різноманітні місцеві програми.

Програми міста

Соціальна підтримка мешканцям Херсона - учасникам АТО(ООС), надається в межах міської комплексної програми «Соціальний захист», затвердженої рішенням міської ради від 25.10.2005 Мо 932 (зі змінами).

Основною метою міської комплексної програми «Соціальний захист» (далі - Програма) є посилення соціального захисту окремих категорій громадян, у тому числі учасників АТО (ООС) тощо.

Відповідно до Програми, за рахунок коштів міського бюджету передбачено надання:

1. Пільг мешканцям Херсона, яких визнано учасниками бойових дій, відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» - з оплати житлово-комунальних послуг у розмірі 25% додатково до встановлених чинним законодавством (у межах . норм, передбачених чинним законодавством).

Починаючи з 01.01.2020 вищезазначеним категоріям громадян передбачено надання адресної грошової допомоги для часткового покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі: 62 грн на місяць протягом квітня - жовтня, 260 грн на місяць протягом листопада - березня.

2. Одноразової адресної грошової допомоги мешканцям м. Херсона, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що підтверджується відповідними документами - 2000 грн та на їхнє стаціонарне лікування - 3000 грн.

Станом на 01.01.2020:

- одноразову адресну грошову допомогу отримали 2158 учасників АТО (ООС);

- пільги з оплати житлово - комунальних послуг отримали 1526 учасників АТО (О0С), яких визнано учасниками бойових дій, у розмірі 25% додатково до встановлених чинним законодавством (у з межах норм, передбачених чинним законодавством).

Програми області

Обсяг фінансування для окремої програми соціального захисту учасників АТО/ООС - 3130,318 тис.грн. Середня сума, що виділяється з обласного бюджету на одного учасника АТО/ООС, члена їх сімей за окремою програмою – 5763,45 грн.

Зокрема, обласна цільова програма передбачає:

- створення на базі комунального закладу «Обласна лікарня відновного лікування» Херсонської обласної ради реабілітаційного відділення на 30 ліжок для учасників антитерористичної операції; - планування при формуванні місцевих бюджетів видатків на придбання для учасників антитерористичної операції медикаментів за пільговими рецептами, кардіостимуляторів, слухових апаратів згідно з потребою, а також на надання їм послуг із зубопротезування та забезпечення їх кришталиками ока у повному обсязі;

- забезпечення санаторно-курортним лікуванням демобілізованих учасників антитерористичної операції за наявності відповідної довідки (форма 070/о);

- сприяння працевлаштуванню демобілізованих військовослужбовців-учасників антитерористичної операції на вільні та новостворені робочі місця, на тимчасові робочі місця шляхом їх першочергового залучення до громадських робіт у рамках реалізації обласного соціально спрямованого проекту «Інформування населення щодо запобігання порушенням громадського порядку (Шерифи)»;

- сприяння самозайнятості безробітних із числа учасників антитерористичної операції шляхом надання інформаційно-консультаційних послуг з питань організації та провадження підприємницької діяльності та виплати допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи;

- здійснення заходів психологічної реабілітації службами соціально-психологічного відновлення учасників антитерористичної операції із залученням висококваліфікованих спеціалістів. Створення мобільної групи психологів спільно з релігійними конфесіями для координації психологічної служби на місцях, проведення семінарів та виявлення проблем у районах;

- допомога сім’ям загиблих у виході зі стресових та кризових станів шляхом надання профілактичної та оперативної психологічної допомоги.


Національні програми

Судячи з усього, у виконанні національних програм є певні комунікаційні проблеми

Якщо хтось із побратимів не підскаже то ніхто нічого і не знає і за справу не візьметься

Нічого не говорили та за всі пільги я дізнавався від людей.


Пільги, пов'язані з медико-санітарним та курортно-реакреаційним обслуговуванням

Перелік пільг, передбачених законом, дивіться тут.

Отримати ці пільги можна тут:

"ХЕРСОНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ГОСПІТАЛЬ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ" ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

  • 73000, Херсонська обл., місто Херсон, Суворовський район, ПРОСПЕКТ УШАКОВА, будинок 65

Здебільшого, у опитаних нами ветеранів труднощів при оформленні не виникало. Проте були й інші коментарі:

Дуже часто затримують час. Та й взагалі дуже важко отримати пільги.
Крім земельних питань враження позитивне про медичне обслуговування та пільги по ЖКГ


Пільги, пов'язані з житлово-комунальним обслуговуванням

Повний перелік передбачених законом таких пільг і порядок їх оформлення можна глянути тут.

Оформити пільгу можна тут:

Департамент соціального захисту населення

  • 73000, м. Херсон, вул. Потьомкінська (К. Маркса), 13-а

Херсонський обласний військовий комісаріат

73000, Херсонська обл., місто Херсон, Суворовський район, вул. Ярослава Мудрого, 21


Відмова у наданні земельних ділянок

Практически ноль, из всех льгот 1380 гривен на дрова и все. Лгот на свет так и не получил.

Останні можливості регіону

Стипендія на освоєння ІТ-спеціальності!

Ioca Arma Nostra та Beetroot Academy вже вдруге запускає стипендійну програму для здобуття ІТ-освіти.