“Як захистити українців від інфовірусів”. Ветеранів запрошують на онлайн-курс

У світі, де правлять соціальні мережі, а маніпулювати людьми стало надто легко, важливо вміти фільтрувати інформацію і відсіювати неправду.

December 22, 2020

Тільки 3% українців змогли розпізнати фейки. Людям бракує обізнаності, щоб зрозуміти, яка інформація є правдивою. Їм ніхто не розтлумачив, як працює нова реальність — демократична, ринкова, інформаційна. Недобросовісні політики легко пропонують швидкі рішення складних проблем, люди охоче їм вірять. У світі, де правлять соціальні мережі, а маніпулювати людьми стало надто легко, важливо вміти фільтрувати інформацію і відсіювати неправду.

Ветеранів запрошують на онлайн-курс з п’яти лекцій, на якихнавчать безпечно поводитися в реаліях нової інформаційної ери та в умовах зовнішньої агресії і внутрішньої напруженості. З 20 січня стартує онлайн-курс для ветеранів “Як захистити українців від інфовірусів”

«Більшість з нас виросли та виховувалися в аналоговий час. Нас ніхто не вчив як споживати інформацію у новій цифровій реальності. Цей курс - перший крок для виправлення ситуації. Він навчить вас базовій інформаційній гігієні», - йдеться у повідомленні організаторів, волонтерської ініціативи з інформаційної гігієни “Як не стати овочем”.

Курс проводитиме засновниця ініціативи, авторка книг з інфогігієни “Нація овочі?” та “Боротьба за правду” Оксана Мороз.

Під час онлайн-курсу ви дізнаєтеся:

  • як руйнувався інформаційний імунітет українців та які наслідки цього для держави і людей;
  • про нову роль інформації в цифрову еру та яка концентрація в ній інфовірусів. Хто їх створює і для чого;
  • як маніпулюють на телебаченні, в онлайн-медіа, Facebook, YouTube, Google, Telegram, Viber, Вікіпедії;
  • чому інформаційна гігієна важлива для людини, суспільства, держави;
  • як споживати інформацію безпечно та вчити цьому інших.

Все простою мовою та з сучасними прикладами. Інформація буде зрозумілою та корисною для всіх вікових груп.

Дати та час провдення онлайн-курсу: о 19:00 20.01 (ср), 22.01 (пт), 25.01 (пн), 27.01 (ср), 29.01 (пт). Всі лекції проходитимуть в Zoom.

Курс безкоштовний за умови попередньої реєстрації https://forms.gle/YdXQWATEoDRdKgnn7

Також, якщо ви не ветеран/ветеранка, проте хочете пройти курс з базової інфогігієни, також заповніть реєстраційну форму (посилання вище). Організатори надішлють вам інформацію про курс, який розпочнеться в лютому 2021.

Коментарі