Вступна кампанія – 2021 до закладів вищої освіти для ветеранів та їхніх дітей

1 липня розпочинається реєстрація електронних кабінетів для вступу на 1 курс для здобуття ступеня молодшого бакалавра або бакалавра.

June 30, 2021

1 липня розпочинається реєстрація електронних кабінетів для вступу на 1 курс для здобуття ступеня молодшого бакалавра або бакалавра.

До 9 липня проводяться медичні огляди та інші передконкурсні процедури, якщо це викликано особливими умовами конкурсного відбору.

14 липня починається прийом заяв і документів для осіб, які вступають на підставі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів. Він триватиме до 18:00 16 липня.

14 липня починається прийом заяв і документів для осіб, які вступають за результатами ЗНО, а також вступних іспитів та творчих конкурсів, які були складені з 1 до 13 липня. Закінчується прийом заяв від цієї категорії абітурієнтів о 18:00 23 липня.

Вступна кампанія триватиме до 30 вересня – кінцевої дати зарахування на навчання контрактників.

Про те, які пільги передбачені законодавством для учасників бойових дій та їхніх дітей на здобуття освіти, розповіла юристка «Ветеран Хаб. Вінниця» Тетяна Вакула, інформує АрміяInform.

За її словами, держава забезпечує таким категоріям, як ветерани АТО/ООС, їхні діти, особи з інвалідністю внаслідок війни, діти загиблих державну цільову підтримку для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти у державних та комунальних закладах освіти.

Ця підтримка надається у вигляді:

  • повної або часткової оплати навчання коштом державного та місцевих бюджетів;
  • пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
  • соціальної стипендії;
  • безоплатного забезпечення підручниками;
  • безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у закладах освіти;
  • безоплатного проживання в гуртожитку.
  • Решту пільг потрібно розглядати вже за окремими категоріями.

“Учасники бойових дій, зокрема й ті, хто проходить військову службу (окрім строковиків), складають вступні іспити (замість ЗНО) та в разі отримання кількості балів за кожний з іспитів не менше, ніж встановлений закладом вищої освіти мінімальний рівень, допускаються до участі в конкурсному відборі.

У цьому році вони беруть участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів 2021 року або зовнішнього незалежного оцінювання 2018 – 2021 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Якщо вони допущені до конкурсного відбору на відкриту або фіксовану конкурсну пропозицію на основі повної загальної середньої освіти, вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-1 на місця державного або регіонального замовлення. Це, крім випадку, якщо в заяві зазначено: «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення», - розповіла Тетяна Вакула.

Квота-1 встановлюється в межах 10 % (але не менше ніж 1 місце). А також 30 % у закладах вищої освіти, які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених ЗВО.

Варто зауважити, що особи з інвалідністю внаслідок війни проходять вступні випробування у формі співбесіди та в разі позитивного висновку про проходження співбесіди рекомендуються до зарахування.Особа, яка має статус члена сім’ї загиблого, підлягає переведенню на вакантні місця державного або регіонального замовлення в обов’язковому порядку, незалежно від її конкурсного бала.

Коментарі