Ветеранів запрошують на онлайн-курс: «Як захистити українців від інформаційних вірусів»

Волонтерська ініціатива «Як не стати овочем» пропонує безкоштовний спеціалізований онлайн-курс для ветеранів російсько-української війни «Як захистити українців від інформаційних вірусів».

14 січня 2021 р.

Волонтерська ініціатива «Як не стати овочем» пропонує безкоштовний спеціалізований онлайн-курс для ветеранів російсько-української війни «Як захистити українців від інформаційних вірусів». Ця інформація буде корисною, для того, щоб навчити людей протидіяти фейкам та маніпуляціям,

На курсі навчать безпечно споживати інформацію в реаліях нової інформаційної ери та в умовах зовнішньої агресії та внутрішньої напруженості у країні.

Навчальний курс розпочнеться 20 січня 2021 року, включатиме 5 онлайн-лекцій.

Основні вектори навчання:

• як руйнувався інформаційний імунітет українців та які наслідки цього для держави та людей;

• про нову роль інформації в цифрову еру та яка концентрація в ній інфовірусів. Хто їх створює і для чого?

• як маніпулюють на телебаченні, в онлайн-медіа, Facebook, YouTube, Google, Telegram, Viber, Вікіпедії;

• чому інформаційна гігієна важлива для людини, суспільства, держави;

• як споживати інформацію безпечно та вчити цьому інших.

«Необхідність проведення такого навчання очевидна, адже країна-агресор РФ і надалі вміло маніпулює інформацією, а значна частина нашого суспільства не може відрізнити фейк від об’єктивної реальності. Нас ніхто не вчив, як споживати інформацію у новій цифровій реальності. За результатами останнього дослідження, проведеного на замовлення Internews у 2020 році, лише 3% українців можуть відрізнити фейки та маніпуляції (у 2019 таких було 11%). Водночас половина переконана, що вміє це робити», - говорять організатори.

На їх переконання, ветеранська спільнота та військові – важливий сегмент нашого суспільства. До їхньої думки прислухаються, тому важливо, щоб вони не піддавалися впливу інфовірусів. Загалом, навчальний курс з інформаційної гігієни «Як не стати овочем» його організатори планують проводити для мільйонів українців упродовж кількох років.

Інформаційними співорганізаторами курсів виступають ветеранські та волонтерські об’єднання: Благодійний фонд Карітас Київ, Спілка ветеранів війни з Росією, Жіночий Ветеранський Рух, Без броні: єдина база ініціатив для ветеранів, Veterans HUB ODESA, Рух ветеранів України, Ветеранське братерство, Координаційна рада ветеранів АТО/ООС при Чернігівській ОДА, Вимкни Російське, Народна самооборона Львівщини, Центр допомоги сім’ям учасників АТО.

Усі деталі проведення курсу можна знайти за посиланням: https://www.facebook.com/events/222127459355680

Курс безкоштовний за умови попередньої реєстрації https://forms.gle/YdXQWATEoDRdKgnn7

Коментарі