Програма відновлення зору для учасників АТО/ООС

0 голосів

Всеукраїнський проект «100 Очей» — це проведення безкоштовних операцій діючим військовослужбовцям та ветеранам з діагнозом травматична катаракта, що виникає при травмуванні кришталика ока під час проникного поранення очного яблука. Ініціатива направлена виключно на учасників АТО та ООС, які захищали або продовжують захищати територіальну цілісність, мир та спокій на Сході України — в першу чергу для тих, хто не в змозі оплатити діагностування та оперативне втручання. Проведення таких операцій з відновлення зору дає можливість учасникам бойових дій повернутися як до військової служби, так і до повного зайняття звичними справами у мирному житті.

— Ми стикнулися з певними складнощами у пошуку ветеранів, адже після демобілізації військових внаслідок травм відсутня фіксація їх медичних потреб. Тобто, людина їде додому і на цьому все закінчується, далі вже як фізична особа має отримувати медичне лікування, — розповів співорганізатор проекту «100 Очей» та керівник Благодійного фонду «Український проект милосердя» Еміль Алібейлі.

Офтальмологічні операції відбуваються у Києві, проте для зручності діагностику можна пройти в одному із філіалів офтальмологічної клініки «Новий зір» в регіонах України (зазначена клініка також долучилась до благодійної ініціативи).

В межах соціального проекту член Американської Академії Офтальмології (AAO), Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів (ESCRS) та один із кращих офтальмологів у сфері катарактальної і рефракційної хірургії в Україні Георгій Пархоменко також взяв участь у проекті та повертає бійцям та ветеранам зір безкоштовно.

— Операція в середньому триває від двох до двадцяти хвилин, залежить від кваліфікації хірурга. Але саме для того, щоб вона пройшла для пацієнта не складно, потрібно дороге обладнання, чудові витратні матеріали та багаторічні тренування хірурга, — зауважив лікар вищої категорії Георгій Пархоменко.

Серед добровільних учасників проекту є також лікарі-іноземці — фахівці катарактальної і рефракційної хірургії.

В рамках кількаденної післяопераційної реабілітації прибулих з інших міст України військовослужбовців та ветеранів бойових дій організатори проекту забезпечують житлом.

Як звернутися:
У разі погіршення зору ветерану або військовослужбовцю необхідно звернутися до офтальмолога (у лікарню за місцем проживання або до офтальмолога у військовій частині. Якщо спеціаліст відсутній — звернутися за направленням). Згодом, якщо буде визначений попередній діагноз травматичної катаракти — звернутися до представників благодійного проекту. У разі, якщо військовий або ветеран не з міста Києва, його буде направлено до найближчого філіалу клініки партнера для повного огляду та підтвердження або спростування діагнозу. Якщо діагноз підтверджується — відбувається запис та узгодження дати операції.Оцінити можливість