Пільги на лікування та оздоровлення

1. Безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;

  • Як отримати: Для безоплатного отримання лікарських засобів необхідно звернутись до державної аптеки, закріпленої за відповідним медичним закладом, лікар якого надав рецепт, за місцем проживання особи, та пред’явити посвідчення УБД та рецепт лікаря. Якщо особа обслуговується у відомчому медичному закладі, то отримати ліки можна в аптеках, закріплених за таким закладом.

Перелік захворювань, за наявності яких надаються лікарські засоби, визначений постановою КМУ від 05.09.1996 р. № 1071.

2. Першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);  • Як отримати: Потрібно в державному закладі охорони здоров’я пред’явити посвідчення УБД.

3. Санаторно-курортне лікування або компенсація самостійного лікування у санаторії.

!ВАЖЛИВО. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;

  • Як отримати: Для того, щоб користатись цією пільгою, УБД повинні за зареєстрованим місцем проживання перебувати на обліку для санаторно-курортного лікування в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах міських рад.

За загальним правилом учасники бойових дій забезпечуються путівками щороку.

1) Отримати довідку за формою 070/о у тій лікувальній установі, де учасник бойових дій проходив лікування.

2) Стати на облік у місцевому органі соціального захисту населення за місцем проживання, звернувшись туди із такими документами:

-паспорт;

-посвідчення УБД;

-медична довідка за формою 070/о.

3) Щороку використовувати пільгу

4. Користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;

  • Як отримати: Здійснюється незалежно від форми власності (державних чи приватних). Для реалізації зазначеної пільги необхідно пред’явити посвідчення УБД.

5. Щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів

  • Як отримати: Потрібно в державному закладі охорони здоров’я пред’явити посвідчення УБД

6. Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

  • Як отримати: Здійснюється незалежно від форми власності (державних чи приватних). Для реалізації зазначеної пільги необхідно пред’явити посвідчення УБД

Додати коментар


Коментарі

Дарья

- 25.09.2019 -

У Вас указано, что даже при выходе на пенсию можно пользоваться госпиталями, если имеешь УБД. На деле - все отказывают даже в консультации, ссылаясь на то, что если ты не служишь, то уже значит гражданский. Отправляют в гражданские поликлиники. А в гражданских всем наплевать есть УБД или нет, денег сгребут еще больше. Итог: ни одна льгота медицинская не работает в Донецкой обл.