Нагорода «Народний герой України» — найпопулярніша. Вона орієнтована на бійців АТО та волонтерів. Кому дістанеться нагорода вирішує комісія, до складу якої входить 10 вповноважених осіб. Станом на 28 березня, 300 осіб уже отримали звання «Народний герой України».

Про це під час прес-конференції «Громадські нагороди як альтернатива державним» в Укрінформі повідомив голова Всеукраїнської громадської організації «Країна», автор 10 знаків державних нагород України та понад 200 відомчих заохочувальних відзнак, системи Знаків народної пошани України Олександр Сопов.

За словами Олександра Сопова, в Україні існує три основних види громадських нагород. «В першу чергу — це локальні нагороди. Ними нагороджується вузьке коло людей: представники якогось району, організації, професії, а відповідальність за справедливість нагородження, в основному, покладена на керівника цієї громадської організації. Другий вид — це нагороди “Народний герой України” та “Знаки народної пошани”», — додав він.

Олександр Сопов наголосив, що в Україні необхідно створити Єдиний електронний реєстр осіб, які отримали державні нагороди.

«Герої мають бути відомі суспільству, інакше нагородна система немає сенсу. Ми вже багато років намагаємось добитися цього від держави. На якомусь одному ресурсі, або на сайті Президента мають бути розміщенні реєстри нагороджених, з інформацією про те, за що вони були нагороджені та з ініціаторами нагородження», — сказав Сопов.