Учасники АТО та їх родини мають право на забезпечення необхідним комплексом діагностичних обстежень, першочергову безвідмовну госпіталізацію в лікувально-профілактичних закладах вторинного або третинного рівня.
Якщо ви потребуєте медичної чи реабілітаційної допомоги, зверніться за місцем проживання до лікаря, який працює в одному з підрозділів Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД): амбулаторії загальної практики сімейної медицини; фельдшерсько-акушерський пункт тощо.

Також обов’язковим є медичне обстеження та диспансерне спостереження. Щоб пройти обстеження, отримати необхідну медичну допомогу, лікування та пройти реабілітаційні заходи, необхідно звернутися в лікувально-профілактичний заклад за місцем проживання до свого сімейного лікаря.

При зверненні в заклад охорони здоров’я необхідно надати такі документи: військовий квиток та паспорт; довідку учасника АТО; медичну документацію (виписний епікриз, довідку ВЛК, свідоцтво про хворобу (при наявності);посвідчення учасника бойових дій.

Якщо учасник АТО або члени його родини потребують додаткового обстеження, консультації відповідних спеціалістів та, в разі потреби, – госпіталізації, сімейний лікар направляє таких хворих до спеціалізованого закладу.
Сімейний лікар повинен забезпечувати пацієнта необхідними медичними документами для подальших консультацій, госпіталізації та інших видів медичної допомоги.