У перший день всеукраїнського фестивалю «Дніпровські пороги» в Дніпрі був презентований проект, спрямований на соціальну адаптацію учасників АТО до мирного життя.

Дніпропетровська обласна наукова бібліотека імені Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія є постійним майданчиком для втілення і обговорення нових проектів. Цього разу темою для дискусій став проект «Пліч-о- пліч».

«Наша бібліотека, окрім безцінного фонду документальних джерел, має ряд партнерських проектів, націлених на допомогу і соціальну адаптацію. Ми зацікавлені в реалізації проекту «Пліч-о- пліч» тому, що завдяки йому людина, яка пройшла випробування війною має можливість повноцінно реалізувати себе в мирному житті, відчути свою необхідність», - впевнена завідувачка сектором соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків ДОУНБ, Катерина Сохромова.

Патріотичне ж наповнення такого героя, його ставлення до історичних цінностей України, за допомогою інформаційного поля і всіляких сервісів бібліотеки, може бути ретрансльовано молоді.

Президент ГО "Федерація козацького традиційного бойового мистецтва “СПАС”", Геннадій Поляков вважає:

«Люди, які повернулися з АТО, часто потребують отримання нової освіти і роботи. З іншого боку, наш регіон дуже потребує фахівців-патріотів, а хлопці, які повернулися із зони бойових дій - патріоти безумовні. Проект передбачає їх безкоштовне навчання і подальше працевлаштування. З урахуванням освіти і їх досвіду роботи будуть формуватися відповідні групи. Педагоги-психологи за допомогою тестів-опитувань визначать психологічний та фізичний стан, а також професійну кваліфікацію учасників проекту. Тільки після цього почнеться їх навчання і підготовка як фахівців національно-патріотичного спрямування. Моніторинг і пошук потенційних місць роботи для учасників, з укладенням угод про співпрацю також передбачені в проекті».

«Досвід реалізації подібного проекту ми маємо на Запоріжжі, - розповідає віце-президент Всеукраїнської Федерації «СПАС», Костянтин Рижов, - воїни АТО проходять тренування на базі навчального табору в Хортиці, по закінченні яких, отримають сертифікати з правом працевлаштування інструкторами бойових мистецтв. Під час навчання вони також отримують і психологічну допомогу, оздоровлюються за старовинними методиками “Козацької медицини”».

Фестиваль «Дніпровські пороги» щорічно отримує нове наповнення, а проект «Пліч-о-пліч» покликаний збагатити і духовно і реалізувати людину. Таким чином з'являється можливість почати змінювати світ на відстані витягнутої руки.

Ідеєю проекту «Плі-о- пліч» вже зацікавилися і в інших містах України. До співпраці запрошуються відповідні профільні управління, департаменти владних структур, громадські організації та всі небайдужі.

14-ий щорічний Всеукраїнський фестиваль національних бойових мистецтв «Дніпровські пороги» пройшов у Дніпрі з 24 по 26 лютого.