Кожна людина хоча б раз у житті переживає панічну атаку. Це малоприємне відчуття, від якого не застрахований ніхто.

Варіантів панічної атаки дуже багато, але найчастіше - це раптовий наплив страху, гіпервентиляція (дихання частішає і організм отримує забагато кисню), напруженість м'язів тощо. До умовних "груп ризику" входять люди, які пережили негативні події - втрата когось із близьких, конфлікт на роботі, катастрофа тощо. Напад може відбутись будь-де і в будь-який момент, але нейтралізувати його можна простими вправами:

Прийміть зручне положення, розслабтесь. Контролюйте дихання: покладіть для зручності одну руку на живіт, іншу - на груди. Старайтесь дихати так, щоб рухався лише живіт. Вдихайте і видихайте повільно, старайтесь видихати повітря довше, ніж вдихати. Старайтесь заспокоїтись, зрозумійте, що нічого страшного не відбувається. Переключайте увагу з паніки на речі, що Вас оточують, на приємні спогади тощо.

Аби попередити можливість панічної атаки, розвивайте своє тіло: займайтесь спортом (на відміну від несистематизованої важкої фізичної праці, спорт - це комплекс вправ, які допоможуть не лише підкачати м'язи, а й розслабити та зробити їх гнучкішими), практикуйте міорелаксацію (це надзвичайно приємна, хоча і нелегка, вправа з розслаблення усіх м'язів, повірте, ваше тіло Вам подякує :)))